Козметика , маникир педикир и Убавина - Гел со слуз од полжав – 125 ml

Објавено на June 5, 2021
Изменет на June 5, 2021
Објавено од Анонимен
Гледано од 3 луѓе

Опис на предметот

Гел со слуз од полжав – 125 ml


Светски хит со докажано регенеративно дејство!


Состав: слуз од полжави, глукозаминогликани, глицерин, алантоин, хидролизиран колаген. Без парабени!


Дејство: Благодарение на изобилството од скапоцени состојки со кои е богат екстрактот од слуз од полжав, гелот комплетно ја регенерира кожата и ги зајакнува нејзините природни функции. Слузот од полжав според истражувањето од Меѓународната дерматолошка асоцијација има моќно регенеративно дејство врз кожата. Гелот со екстракт од полжав ја потхранува кожата, го израмнува тенот и ефикасно ги отстранува брчките, лузните, стриите, акните и флеките од акни, старечките пеги и други кожни депигментации. Глукозаминогликаните се витално важни соединенија на сврзните ткива и играат важна улога во модулирањето на структурата и регулирање на функциите на кожата. Хидролизираниот колаген е врвна најмодерна формула на колаген која го прави најлесно да се апсорбира од кожата и да содржи три пати повисоко ниво на специфични амино киселини – пролин и глицин кои се од витално значење за синтеза на нов колаген во кожата.  470 денари, 078 610 785

Локација

Регион
мк
Град
Скопје
СРС Карго Струмица