• avtopromet.jpg
  • avtoservis stevo.jpg
  • nedviznostiprostor.jpg

Автомобили - Се продава LEON MK1 , 1.9 TDI 66kW / 90hp, регистриана + зелен картон до 25.06.2020

Објавено на September 4, 2019
Објавено од ilija
Гледано од 104 луѓе
#3587
3.15 Euro €

Опис на предметот

Се продава LEON MK1 , 1.9 TDI 66kW / 90hp, регистриана + зелен картон до 25.06.2020


направен голем сервис,


** Заменети ребраст + линиски каиш, заменета водна пумпа со затегачи (марка INA),


** Заменети КОМПЛЕТ филтри


** Заменето масло во мотор (Марка TOTAL 10w/40)


** Нов акумулатор со гаранција од 3 години.


** Променети манжетни + чаури останатите делови на предница во солидна состојба.


** Надополнет фреон во клима која лади безпрекорно


[МОМЕНТАЛНА КИЛОМЕТРАЖА 176.660км]


Колата од опрема поседува:


- ABS


- Климатроник


- Темпомат


- Ел. на стакла


- Ел на ретвизори


- Фабричко радио со CD шаржер


- Борд компјутер


- Подесување на предни светла од кабина


- Алуминиумски бандажи со солидни М+Ѕ гуми


- Подесување на трокрак волан длабински и висински


- Резервна гума со дигалка и алат за промена на истата.


Автомобилот е возен исклучиво домакински и одржуван домакински.


Многу економичен мотор со навистина мала потрошувачка,


Отворено со нормална возење просек 4.3l/100km


Возење во град 5.2l/100km


~Идеален за возачи почетници~


Пред 1 година, променети се дискови + плочки, употребен е комплет сет од марката REMSA.


Некои по сериозни забелешки на истиот не постојат и истиот може да се виде на лице место.


Се продава само заради купување на поголема фамилијарна кола.


За корекција на ЦЕНА, единствено само за заинтересирани.


***По колата немате никакви дополнителни издатоци, едноставно Пали-Вози!

Локација

Држава
Macedonia
Регион
Југоисточен регион
Град
Струмица

Детали за автомобил

SEAT
León
Кабрио
2001
177
Не
Не
66 KW