• avtopromet.jpg
  • avtoservis stevo.jpg
  • nedviznostiprostor.jpg
  • ostani doma.png

Дуќани за изнајмување - Продажба - Се ПРОДАВА ДЕЛОВЕН ПРОСТОР ВО КАПИШТЕЦ

Објавено на February 28, 2019
Објавено од Snezana
Гледано од 41 луѓе

Опис на предметот

Се издава ДЕЛОВЕН ПРОСТОР во Капиштец, просторот се наоѓа во близина на Пицерија 511 и Трговскиот центар ЗЕБРА. Квадратурата е 21 м2. Деловниот простор е полу наместен (нов излог, клима во добра состојба, вц реновирано + бојлер). Објектот е реновиран во 2019 година. Греењето е сопствено со клима уред. Деловниот простор се наоѓа на приземје на самата улица. Слободно паркинг место има. Цена: Цена по договор.  Шифра 8002/1 КОНТАКТ ТЕЛЕФОН: 078 409 501 или 02 614 0571

Локација

Држава
Macedonia
Регион
Капиштец
Град
Скопје

Details

TypeFor rent
Num. Rooms1
Num. Bathrooms1
StatusGood condition
Square Meters21
Square Meters (total)21
Num. Floors0
Floor Number0

Other characteristics

  • Air Condition
  • Parking