• avtopromet.jpg
  • avtoservis stevo.jpg
  • nedviznostiprostor.jpg

Козметика , маникир педикир и Убавина - Крем со слуз од полжав - 150 ml

Објавено на February 21, 2018
Објавено од Anonymous
Гледано од 119 луѓе

Опис на предметот

Светски хит по супер цена! Со докажано регенеративно и подмладувачко дејство!
Состав: слуз од полжав (helix aspersa muller), глукозаминогликани, глицерин, алантоин, хидролизиран колаген. Без парабени!

Дејство: Благодарение на многуте активни компоненти во својот состав, кремот ги зајакнува природните функции на кожата и делува врз нејзината целосна регенерација. Слузта од полжави има силни антиоксидантни и антибактериски карактеристики. Таа ја регенерира кожата, ги измазнува брчките и создава заштитен слој кој ја задржува влагата и на кожата и дозволува да дише. Овој ефект се должи на алантонинот, гликонската киселина, колагенот и еластинот кои се содржат во слузта од полжави. Ефикасно делува при третман на брадавици, изгореници на кожата, старински флеки, стрии, лузни и акни. Глукозаминогликаните, кои исто така ги има во составот на овој крем, ги регулираат функциите на кожата и ја моделираат нејзината структура, а тоа е важно за да не дојде до отпуштање на кожата на лицете и телото. Хидролизираниот колаген е најмодерната и најдобрата форма на колаген кој најлесно се апсорбира од кожата и ја стимулира синтезата на нов колаген.
Код: 51321
Цена: 510 ден.


078 610 785, 078 610 784

Локација

Држава
Macedonia
Регион
Скопски регион
Град
Скопје
Адреса
Скопје